מטפלים ברפואה משלימה, נושאים אחריות לא קטנה כלפי כל מי שפונה אליהם לצורך טיפול מקצועי כזה או אחר. אותם מטפלים אחרים על טיפול בגוף ולעיתים גם בנפש, במקרים של מחלות, פציעות, חבלות או מצבים רפואיים אחרים בעלי השפעה קצרה או ארוכת טווח.

המטפלים נמצאים במצב עדין ורגיש, שכן הם עלולים למצוא את עצמם מתמודדים עם טענות ותביעות בגין רשלנות וגרימת נזק, זאת במידה והמטופל חש שהטיפול בו נעשה באופן לא מקצועי, לא סביר, ובאופן מנוגד למה שמקובל בתחום. כאשר התוצאה של הטיפול, לטענתו, הוא נזק פיזי ו/או נפשי.

הדרך של מטפלים ברפואה משלימה להימנע מנזק מקצועי וכלכלי, היא רכישת ביטוח אחריות מקצועית. פוליסה זו תאפשר להם לממן את עלויות הפיצויים שיידרשו לשלם, במידה ובסיומו של הליך משפטי ייקבע שאכן הם פעלו באופן רשלני והם נושאים באחריות לנזק שנגרם למטופל. כך הם לא יצטרכו לממן את הנזק מכספם האישי.

חמש נקודות שיש להכיר לפני שרוכשים ביטוח אחריות מקצועית

ישנן 5 נקודות שכל מטפל ברפואה משלימה, חייב להכיר לפני שהוא רוכש ביטוח אחריות מקצועית.

תעודה או תואר

על מנת שחברת הביטוח תסכים למכור פוליסת אחריות מקצועית לבעל מקצוע ברפואה משלימה, עליו להציג מסמכים שמוכיחים שיש לו תעודה או תואר בתחום הרפואה המשלימה ממקום מוכר. כך חברת הביטוח מקטינה את הסיכון שהיא לוקחת על עצמה בביטוח מטפלים.

גובה כיסוי ביטוחי

הכוונה לגבול האחריות של הביטוח. כלומר, מה הסכום המקסימאלי שחברת הביטוח מוכנה לכסות אתכם. ככל שהכיסוי יהיה גבוה יותר, כך יהיה ניתן ליהנות מכיסוי בתביעות באופן משמעותי יותר. יחד עם זאת, ככל שהכיסוי גבוה יותר, כך גם גובה הפרמיה לפוליסה גבוה יותר. לכן צריך לבחון, מה גובה הכיסוי הרלוונטי על פי הצרכים, ומה תנאי התשלום שניתן לעמוד בהם עבורו.

הרחבה לצד ג'

מלבד ביטוח אחריות מקצועית, יש צורך לרכוש הרחבה לצד ג', עבור מקרים בהם עלולים להיגרם נזק שאיננו קשור ברשלנות. מדובר במקרים של "תאונות" בעת זמן הטיפול או שהות בקליניקה, ואינם קשורים כאמור לנושא של רשלנות מקצועית אשר מכוסים תחת ביטוח אחריות מקצועית.

למשל, אם אדם מגיע לקליניקה ונפגע בזמן שהותו במקום. במקרה כזה, ביטוח אחריות מקצועית לא תחול על התביעה, אלא רק הרחבה לביטוח צד ג'.

תקופת כיסוי רטרואקטיבית

בדרך כלל, פוליסות ביטוח מתחילות לפעול מהרגע בו רוכשים אותן. בפוליסות אחריות מקצועית זה שונה, מאחר ויש שני מונחי זמן שצריכים להתייחס אליהם. הראשון זה באמת תקופת הכיסוי של הפוליסה, מהרגע שרוכשים אותה, השני, מועד הגשת התביעה. כך אם אנחנו מתמודדים עם תביעה מסוימת מהעבר כיום, אז הפוליסה אמורה לכסות אותה.

מחזור הכנסות שנתי

פוליסות ביטוח אחריות מקצועית של מטפל ברפואה משלימה מתבססת על גובה המחזור שלו. חשוב שהפוליסה תהיה מותאמת ולא נמוכה מדי, מאחר ואז הפוליסה לא תשקף נאמנה את הסכומים הרלוונטיים והכיסוי יהיה נמוך יותר. חשוב ליידע את סוכן הביטוח בכל, בשביל שהפוליסה תהיה מותאמת בצורה נכונה.

כמה יעלה לנו לרכוש פוליסת ביטוח עבור מטפל ברפואה משלימה

כפי שניתן להבין מהנקודות השונות שציינו, המחיר איננו קבוע ודומה עבור כל מטפל או מטפלת. כל אחד בוחר כיסויים בגובה שונה, כל אחד בוחר תקופת כיסוי שונה ומאפיינים אחרים שיכולים להשפיע על הפוליסה בכלל ועל העלויות שלה בפרט.

אם אתם מעוניינים לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית ואמינה, זה הזמן לפנות אלינו. הצוות שלנו במרכז לביטוח מקצועות הספורט והרפואה המשלימה ישמח לעמוד לרשותכם ולספק לכם את כל המידע וכמובן הצעת מחיר מתאימה עבורכם.

לפרטים נוספים על ביטוח למטפלים ברפואה משלימה ניתן להיכנס לקישור הבא:

https://sport-ins.com/alternative-medicine/