טיפים - מה לעשות ומה לא לעשות! חובת קריאה לכל משקיע פיננסי

במקום להטיף לכם על תעשו ככה ואל תעשו ככה, החלטנו להציג בפניכם טעויות קריטיות של אנשים בדיוק כמוכם.

להלן מספר כתבות של אנשים שעשו את טעות חייהם, ולצערם סמכו על "חאפר" שבבורות שלו לקח את הכספים שלהם ועשה מה שלדעתו הדבר הנכון ביותר אלא שאם היה מבין קצת בתחום הוא היה יודע שיש דברים בסיסיים שצריך לעשות ויש דברים מהותיים שפשוט אסור אסור אסור לעשות, לכן תעשו לעצמכם טובה, כל מה שנוגע לפרישה תסמכו על המקצוענים של COPO, כי שזה נוגע לכספי הפרישה שלכם, תתנו המושכות לבעלי הניסיון.

תלמדו מש' ובעלה שאיבדו חצי מיליון שקל – ואל תעשו את הטעות הזאת בטופס ההצטרפות

זוג קשישים הפקידו 1.4 מיליון ש' בקופת גמל – וכשביקשו למשוך את הכסף, נדרשו לשלם חצי מיליון שקל מס, שלולא ההפקדה היו פטורים ממס ■ רשות שוק ההון: "תומכים בעמדת הפונה"

תיקון 190 לחוק קופות הגמל הפך את הקופות הללו לאפיק חיסכון פופולרי עבור אלה המתקרבים לגיל 60, שכן מגיל זה הם יכולים ליהנות מהטבות מס. עם זאת, כפי שגילתה ש' מאזור המרכז, אפיק החיסכון הזה ממש לא מתאים לכולם – וזה עלול לעלות לה בכחצי מיליון שקל.

קרא עוד בדה מרקר >>

הפנסיה שלכם: שבויים בידי הסוכן של המעסיק? זה יכול לעלות לו 1.8 מיליון שקל

זכותו של כל עובד בישראל לבחור בכל מוצר חיסכון פנסיוני שמתאים לו ולעבור לחברה שנותנת לו את התנאים הטובים ביותר. כך תדעו אם המעסיק שלכם עובר על החוק ותפעלו כדי לממש את זכויותיכם

קרא עוד בכלכליסט >>

 

זה מדעי: כך תפרשו עם מיליון דולר בלי להבין כלום בבורסה

נכון, הכותרת נשמעת קצת מפוצצת, אבל בעוד כמה שורות אתם תבינו איך בעזרת שילוב של שתי עובדות פשוטות, שהוכחו באופן מדעי, כל אחד, בדגש על כל אחד, גם ללא שום רקע או ידע בהשקעות, יכול לצבור רווחים ולצאת לפרישה עם לא פחות ממיליון דולר (ואפשר גם הרבה יותר).

קרא עוד בדי ברוקר >>

הטעות שתמחק לכם 40% מהפנסיה

במעבר בין מקומות עבודה שכירים רבים מתפתים למשוך את כספי הפיצויים. זו טעות. מרכיב הפיצויים הוא יותר משליש מהחיסכון הפנסיוני ומשיכתם תפגע אנושות בקצבה שלכם בעת זקנה.

קרא עוד בכלכליסט >>

נגישות

התקשרו אלי

מעוניינים בשיחה מול נציג? מלאו את הפרטים: