ביטוח חיים למקרה מוות

ביטוח חיים מאפשר לך לשמור על רמת החיים של משפחתך העלולה להיפגע קשות בעת מוות, בעת אובדן יכולת העבודה וההשתכרות או בעת נכות. על מנת לשמור על ההמשכיות הכלכלית החשובה לך כל כך יש להיערך לכך מבעוד מועד, פוליסות ביטוח חיים למקרה מוות.

 

כיסוי זה מאפשר למבוטח לקבל תשלום חודשי, כתחליף למשכורת, במקרה של מחלה או תאונה ולהבטיח מקור הכנסה אשר יגן על בני המשפחה וישמור על רמת חייהם במקרה של אובדן כושר עבודה חלקי או מלא. איננו יכולים לצפות מתי ומאיזו סיבה נאבד את היכולת להשתכר, ולכן חשוב להגן על בני המשפחה מפני אובדן הכנסתו של המבוטח.

ביטוח משכנתא משועבד לבנק

מתייחסים בעצם לשני ביטוחים שונים – ביטוח חיים וביטוח דירה, כאשר תפקידו של כל אחד מהם הוא להגן על משהו שונה.

ביטוח חיים למשכנתא – הוא ביטוח שבא להגן ממקרה של פטירה (חס וחלילה) של אחד הלווים כנגד ההלוואה בבנק. כל אחד מהלווים צריך לבטח את עצמו על כל סכום ההלוואה ובמקרה של פטירה, חברת הביטוח תשלם לבנק את יתרת המשכנתא וכך הלווה שנשאר יהיה פטור מתשלומי משכנתא עתידיים.

ביטוח מבנה למשכנתא – ביטוח דירה למשכנתא בא להגן ממקרה שבו יהיה נזק לדירה (נזק בצנרת, רעידת אדמה , שריפה וכו'). במצב כזה, חברת הביטוח אמורה לדאוג לכך שהדירה שמשועבדת לבנק תשמור על ערכה במקרה של הנזק המדובר.

חשוב להבין את השוני במחירים בין חברה לחברה, כאן אנחנו בCOPO נכנסים לתמונה על מנת להראות לכם את ההבדלים השונים במחירים עם מנוע ההשוואה של חברות הביטוח.

אז מה חשוב לבדוק כשעושים ביטוח חיים?

אז כמו שבדקתם היטב היכן לבצע את המשכנתא, עברתם מבנק לבנק, מסניף לסניף, ובסוף בחרתם את ההלוואה המשתלמת ביותר יש צורך בבדיקה דומה על ביטוח המשכנתא, משום שעלויות הביטוח לאורך השנים יכולים להיות משמעותיים מאוד! אז הנה כמה דברים:

הצהרת הבריאות

כאשר רוכשים ביטוח חיים תצטרכו לענות על מספר שאלות מצד הביטוח.
השאלות הן ארוכות ולעיתים לא נעימות אך הכרחיות על מנת לוודא את קבלתכם לביטוח (מעשן? חולה סכרת? וכו')
תענו על כל שאלה בנפרד ובכנות ותנו מידע מלא על כל שאלה ושאלה.
תזכרו שכל מידע שנתתם והוא לא נכון יפעל כנגדכם ביום שתצטרכו לקבל כסף מהביטוח.
ככה שאם אתם מעשנים תגידו שאתם מעשנים (הגדרת מעשן לפי חברות הביטוח – סיגרייה אחת בשנתיים!), במידה ולא תגידו את האמת ויהיה מקרה ביטוח (פטירה חלילה), חברת הביטוח רשאית להוציא את התיק הרפואי של המבוטח על מנת לאמת את הצהרת הבריאות.

בקשו את לוח התשלומים המלא

לכל ביטוח יש פרמיה חודשית וזהו הסכום אותו אתם משלמים.
הבעיה היא שהפרמיה החודשית משתנה משנה לשנה בהתאם לגיל וסכום הביטוח (בדרך כלל עולה ועולה) כמה תשלמו בשנה הראשונה לא נותן לכם באמת מושג מה יהיו התשלומים העתידיים.
תבקשו לקבל את לוח התשלומים העתידי של הביטוח, וככה תוכלו לדעת כמה תשלמו גם בעוד חמש שנים ובעוד 15 שנה.

בדקו סכומי ביטוח

הסכום עליו אתם מבוטחים יורד מעת לעת, כי גובה מהשכנתא שלכם יורד מעת לעת.
כאשר אתם מבקשים את לוח התשלומים העתידי, הקפידו גם לבקש את סכומי הביטוח העתידיים, וככה תוכלו לראות אם החברה הורידה באופן קיצוני את סכום הביטוח על מנת שהפרמיה שלכם תהיה נמוכה יותר.דבר זה עלול לגרום לתת ביטוח!

נגישות

התקשרו אלי

מעוניינים בשיחה מול נציג? מלאו את הפרטים: